Bir çift Stiletto, kadının kendisi için alması gereken en güzel hediyedir.

Bende bir ayakkabı tasarımcısı adayı olarak konuyu yakından ele aldım sizlerin güzel hafta sonları geçirmenize vesile olması dileğimle;

Stiletto bir kadını güçlü hissettiren en önemli unsurlardan bir tanesidir. Kadın üzerin de hiçbir şey olmasa dahi bir çift ayakkabının üzerinde muhteşem görünmeye devam eder.

Gelin birlikte Ayakkabı modasına yön veren  tasarımcıları inceleyelim;

Christian louboutin

Dayanılmaz bir tutku, uzun süren bir mutluluk.

 

Louboutin ‘ den örnek vermişken unutamadığım bir röportajından bahsetmemek olmazdı;

‘’Topuğu dört yapraklı yonca şeklinde biten bir ayakkabı tasarlamıştım. İlk prototip fabrikadan çıktı ama siyah tabanı yoktu. O sırada sekreterimin elinden ojesini kaptım ve ayakkabının tabanını kırmızıya boyadım. İşte böyle başladı her şey .’’

’’Kırmızı tabanlar bir tür yeşil ışık yakıyor. Başlı başına bir tahrik objesi olan ayakkabı, kırmızı tabanlarda daha da kışkırtıcı bir hal alıyor.’’

 

JİMMY CHOO

 

Kendinize bir ayakkabı değil, zarafet satın alın seçeceğiniz ayakkabılarla bir duruş satın alın, daha önce dediğim gibi ayakkabı kendinize alabileceğiniz en anlamlı ve en güzel hediyedir.

Manolo Blahnik

 

Ayakkabı ile ilgili sizlere birkaç tane film önerisinde bulunacağım;

 

Şans Ayağıma Geldi (The Cobbler)

 

Kuşaklardır aynı dükkanda ayakkabı tamirciliği yapan Simkin ailesinin son temsilcisi Max (Adam Sandler), tekdüze bir hayat sürmektedir. Bir gün dükkanda karşısına çıkan bir dede mirası, ona müşterilerinin yerine geçebilme şansı verince bu tekdüzelik sona erecektir.

İzlediğinizde gerçekten pişman olmayacağınız, farklı senaryosu ve oyuncu kadrosu ile beni etkileyen bir filmdir.

 

KİNKY BOOTS

Charlie Price, ailesinin nesiller boyu sahip olduğu ve işlettiği Northampton ayakkabı fabrikasının yaklaşmakta olan kapanışıyla karşı karşıya. Tam olarak her şeyin kaybolduğunu hissettiğinde, gösterişli bir travesti kabare yıldızı olan Lola ile bir şansı olur. Lola’nın kendisi için şık, garip botlar için arzusu ve meslektaşları fabrika ve çalışanları için umut veriyor.

Harold Price: Bir insan hakkında ilk fark ettiğin şey onların ayakkabılarıdır.

Filmi izlemeden önce açıkçası bazı tereddütlerim vardı filme karşı fakat izledikten sonra filmin çok farklı bir temada işlendiğini gördüm ve sinema sektörüne saygım biraz daha arttı pişman olmayacağınız bir filmdir.

Adidas ve Puma

Adidas ve Puma markalarının yaratıcıları küskün kardeşler Adolf ve Rudolf Dassler’in hikayesi .

 

İzlediğimde bu iki markanın kurucusunun kardeş olması beni gerçekten dumura uğrattı.

Nefis bir biyografi örneği niteliğinde bir filmdir.

 

Uzun zamandır bende ayakkabı tasarımı ile uğraşıyorum eğer ilginizi çeker ise aşağıya instagram profil linkimi bırakıyorum.

https://www.instagram.com/mmustafa.altun/?hl=en

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir